قیمت جهانی ارز های دیجیتال

صرافی ارز دیجیتال بیت ۷۲۴

صرافی بیت ۷۲۴ در زمینه معاملات رمز ارزها ازجمله : بیت کوین،اتریم ،ریپل ،پرفکت مانی،وب مانی و… فعالیت می کند و اصلی ترین هدفش امنیت معاملات، دارایی کاربران ،و ارائه قیمت مناسب است.

خرید و فروش بیت کوین

بیت کوین امروزه با اختلاف، بهترین ارز دیجیتال در میان ارزهای رمزنگاری دیگر است. این رمزارز با توجه به نوسانات قیمتی شدید، طرفداران و سرمایه گذاران بسیاری را به سمت خود جذب کرده است. از این رو برای وارد شدن در بازار ارزهای دیجیتال و بیت کوین می‌بایست اطلاعات مناسبی را به دست آورد و برای خرید بیت کوین بهترین روش را انتخاب کرد.

بیت کوین چیست؟

بیت کوین اولین ارز دیجیتال یا رمزارز معرفی شده به دنیا است. این رمزارز در سال ۲۰۰۹ بصورت عمومی کار خود را آغاز کرد و در سال ۲۰۱۷ با افزایش قیمت شگفت‌انگیز خود وارد یک جریان اصلی شد. بیت کوین برای مدیریت تمامی تراکنش‌ها از یک شبکه غیرمتمرکز کامپیوتری بنام بلاکچین استفاده می‌کند. این مکانیزم مانند یک ثبت عمومی عظیم از هر معامله‌ای است و شبکه همه چیز را کنترل می‌کند و از یکپارچگی تراکنش‌ها و کنترل مالکیت بیت کوین‌ها اطمینان می‌یابد.

انواع روش های خرید بیت کوین

شما می‌توانید بیت کوین را به راحتی توسط ارزهای فیاتی مانند دلار آمریکا و یا ریال ایران خریداری کنید. برای خرید بیت کوین به یک کیف پول دیجیتالی و همچنین آگاهی های اولیه در مورد این ارز دیجیتال و معامله در آن نیاز دارید.

۱- خرید بصورت حضوری

شما می‌توانید با یک ملاقات حضوری و انجام معامله، پول فیات یا هر ارز دیگری را به شخص طرف معامله پرداخت نموده و سپس آدرس کیف پول دیجیتال خود را برای او ارسال کرده تا در همان زمان، بیت کوین را به حساب شما واریز کند. سپس حساب خود را چک کرده و از مقدار بیت کوین خریداری شده و آمده به حساب خود، اطمینان حاصل کنید.(این روش در ایران موجود نیست)

۲- خرید از صرافی های آنلاین معتبر

در یک صرافی ارز دیجیتال یک حساب کاربری ایجاد کرده و هویت خود را در صورت لزوم تأیید کنید. برای خرید بیت کوین ابتدا دستورالعمل آن صرافی را به دقت مطالعه کرده و گام به گام اقدام به خرید بیت کوین نمایید. پس از خرید، میزان بیت کوین خریداری شده در کیف پول متصل به حساب صرافی شما ظاهر می‌شود. سرانجام پس از انجام خرید می‌توانید مقدار بیت کوین خریداری شده را به کیف پول شخصی خودتان منتقل کنید تا دارایی شما امنیت بیشتری داشته باشد.(صرافی بیت ۷۲۴)

۳- خرید از خودپرداز بیت کوین

گزینه دیگر خرید مستقیم بیت کوین از طریق دستگاه خودپرداز بیت کوین است. اگرچه احتمالاً کارمزد این روش از روش‌های دیگر بیشتر خواهد بود. حتی برخی از دستگاه های خودپرداز به شما امکان می‌دهند تا دارایی دیجیتال خود را با استفاده از پول نقد یا کارت اعتباری بفروشید. اما ممکن است برای انجام معامله به کیف پول بیت کوین نیاز داشته باشید. به هر حال این روش هنوز در ایران مرسوم نیست.(این روش در ایران موجود نیست)

از آن جا که بهترین و پرطرفدارترین روش خرید و فروش بیت کوین استفاده از صرافی های آنلاین معتبر است، قصد داریم راهنمایی برای خرید بیت کوین از یک صرافی آنلاین ایرانی را در اختیار شما قرار دهیم.(منبع)

خرید و فروش بیت کوین در بیت ۷۲۴

مراحل موردنیاز برای خرید و فروش رمزارز بیت کوین به شرح زیر هستند:

 1. ایجاد حساب کاربری با اطلاعات معتبر
 2. تکمیل فرآیند احراز هویت
 3. اقدام به شارژ حساب به واحد ریال یا پرداخت مستقیم
 4. ثبت سفارش خرید یا فروش و مبادله ارز بیت کوین
 5. ثبت درخواست برای برداشت به‌صورت ریالی

در فرآیند خرید و یا فروش بیت کوین،حتما نکته زیر را جدی بگیرید:

از آنجایی که تراکنش های بیت کوین غیر قابل بازگشت است، چنانچه آدرس عمومی شخص دریافت کننده اعتبار را به اشتباه اعلام کنید، تراکنش و بیت کوین ارسال شده قابل بازگشت نخواهد بود. بنابراین توصیه می کنیم پیش از ثبت سفارش، از آدرس عمومی (Public Address) دریافت کننده مطمئن شوید.

خرید بیت کوین

قدم بعدی پس از ایجاد حساب کاربری  تائید اطلاعات هویتی است.

پس‌ازاین مرحله می‌توانید در معاملات خرید بیت کوین مشارکت کرده و به ثبت سفارش بپردازید.

به‌منظور ایجاد یک سرمایه‌گذاری موفق در صرافی بیت ۷۲۴ و خرید رمزارزهای مختلف از قبیل خرید تتر یا ارز دیجیتال بیت کوین، توصیه می‌کنیم که همواره به چرخه‌های بازار توجه دقیق داشته باشید و هرگز بیش از توان مالی خود سرمایه‌گذاری نکنید.

در مرحله اول وارد حساب کاربری خود شده و در قسمت داشبورد با انتخاب ارز مورد نظر (بیت کوین) و وارد کردن مبلغ ارزی مورد نظر خود وارد مرحله بعد شوید:

خرید بیت کوین با ریال

در مرحله دوم با وارد کردن آدرس کیف پول خود و ثبت درخواست به صفحه پرداخت بانکی هدایت می شوید بعد از پرداخت وجه معادل ارزی آن به کیف پول بیت کوین شما انتقال داده می شود.

نکات مهم:

از آنجایی که تراکنش های بیت کوین غیر قابل بازگشت است، چنانچه آدرس عمومی شخص دریافت کننده اعتبار را به اشتباه اعلام کنید، تراکنش و بیت کوین ارسال شده قابل بازگشت نخواهد بود. بنابراین توصیه می کنیم پیش از ثبت سفارش، از آدرس عمومی (Public Address) دریافت کننده مطمئن شوید.

به دلیل بار ترافیکی موجود در شبکه بیت کوین، شارژ بیت کوین ممکن است با تاخیر صورت پذیرد. خواهشمندیم تا پایان فرآیند شکیبا باشید.

حساب گیرنده به میزان دلخواه شما با بیت کوین و نه ارز های دیگر مانند دلار یا یورو شارژ خواهد شد.

جهت استفاده از خدمات شارژ بیت کوین، پیش از هر چیز می بایست نسبت به تایید هویت خود در پنل کاربری بیت ۷۲۴ اقدام کنید.

اطلاعات مربوط به حساب بانکی اعلام شده می بایست با مشخصات کاربری شما یکسان باشد در غیر این صورت از انجام تراکنش معذوریم.

با توجه به غیر قابل برگشت بودن تراکنش بیت کوین، امکان لغو تراکنش یا بازگشت دادن وجه پس از انجام شارژ بیت کوین امکان پذیر نیست.

از آنجایی که در حال حاضر قانونی در کشور و در رابطه با استفاده از ارز های رمزنگاری شده تصویب نشده است، محدودیت در انجام معاملات با استفاده از بیت کوین وجود ندارد اما چنانچه در آینده قانونی به تصویب برسد، موارد را به اطلاع شما خواهیم رساند.

به این دلیل که ارز های رمزنگاری شده تحت تاثیر برخی از عوامل ممکن است صعود یا سقوط ارزش را به صورت ناگهانی تجربه کنند، بیت ۷۲۴ همانگونه که منفعتی در قبال افزایش ارزش آن نمی برد، مسئولیتی هم در قبال سقوط قیمت آن نخواهد داشت.

کارمزد پرداختی از سوی شما در سرعت پردازش تراکنش شما تاثیر خواهد داشت. پیشنهاد می کنیم در انتخاب مبلغ تراکنش دقت نمایید چرا که در صورت تعیین میزان کارمزد پایین، تایید تراکنش شما ممکن است چند روز زمان ببرد یا حتی اصلا صورت نگیرد.

در صورتی که موجودی بیت کوین بیت ۷۲۴ در زمان سفارش کمتر از میزان درخواستی شما باشد، تکمیل ظرفیت ممکن است نیازمند زمان باشد و البته در صورت بروز تغییر قابل توجه در قیمت بیت کوین، موضوع به اطلاع شما خواهد رسید.

خرید بیت کوین از صرافی

فروش بیت کوین

برای فروش بیت کوین در صرافی آنلاین بیت ۷۲۴، ابتدا به به پنل کاربری خود وارد شوید و در قسمت داشبورد با انتخاب گزینه فروش و وارد کردن مبلغ ارزی مورد نظر وارد مرحله بعد شوید

خرید بیت کوین چگونه است

در مرحله بعد مبلغ ارزی مورد نظر را با کیف پول خود به آدرس کیف پول بیت ۷۲۴ انتقال دهید و txid مبلغ انتقال داده شده را در محل مورد نظر یادداشت نمایید سپس دکمه ثبت درخواست را بزنید

نکته مهم:

از آنجایی که نگهداری رمز ارز ها در کیف پول های آنلاین با ریسک همراه می باشد صرافی بیت ۷۲۴ اکیدا توصیه می کند تا کاربران در انتخاب کیف پول برای نگهداری ارزهای دیجیتال خود دقت نمایند.

کیف پول های نرم افزاری مورد تایید صرافی بیت ۷۲۴:

 1. کوینومی
 2. اتومیک والت
 3. تراست والت

کیف پول های سخت افزاری مناسب :

 1. لجر نانو اس
 2. ترزور
 3. کول والت اس

امنیت این کیف پول ها تایید شده هستش و با آسودگی خاطر می توایند ارز های خود را نگهداری نمایید.

توجه:

لینک تراکنش یا همان TxID یک عبارت ۶۴ کاراکتری بوده که ترکیبی از اعداد و حروف است و جهت رهگیری تراکنش استفاده می شود.

بعنوان مثال: ۳fc9153b7bdffcdfae092092320612c9c3c94351f600d80ad75f3915909b488b

ممکن است TxID را کمی با تأخیر دریافت نمایید، لذا پس از انجام تراکنش چند دقیقه صبر کرده و پس از دریافت درخواست را ثبت نمایید.

چنان چه TxID را به درستی وارد نکرده باشید امکان صحت سنجی خودکار وجود نخواهد داشت بنابراین ممکن است تأیید درخواست شما بیش از حد معمول زمان نیاز داشته باشد.

دقت نمایید هنگامی که شما انتقال را انجام می دهید، مقداری نیز به عنوان کارمزد توسط سرویس دهنده کیف پول شما کسر می شود، اما شما می بایست مقداری که هنگام انتقال وارد کرده اید را در بخش فروش به ما وارد نمایید.

خرید بیت کوین از صرافی معتبر

پس از ثبت، درخواست شما توسط همکاران ما بررسی شده و در صورت تایید انتقال، پس از گذشت چند ساعت معادل تومانی آن به حساب بانکی شما که در بخش اطلاعات کاربری مشخص کرده اید، واریز خواهد شد.

سوالات متداول

آیا برای نگهداری بیت‌کوین باید هزینه کنم؟

تنها یک کیف‌پول به عنوان نگهدارنده بیت‌کوین، ارسال کننده و همچنین دریافت کننده آن نیاز است. از انواع این کیف‌پول‌ها می‌توان به نمونه‌هایی مانند کیف‌پول موبایل، دسکتاپ، تحت‌وب و سخت‌‌افزاری اشاره کرد. اگر از کیف‌پول موبایل، دسکتاپ، تحت‌وب و کاغذی استفاده کنید نیازی به پرداخت هزینه نیست اما کیف‌پول سخت‌افزاری باید خریداری شود و قطعا هزینه‌ خواهد داشت.

چه کسی شبکه‌ی بیت‌کوین را کنترل می‌کند؟

هیچکس مالک شبکه بیت کوین نیست، درست همانطور که هیچکس صاحب تکنوژیی که در ورای ایمیل است، نیست. این کاربران بیت کوین در سراسر جهان هستند که آنرا کنترل می کنند. توسعه دهندگان بیت کوین اگرچه نرم افزار آن را بهبود می بخشند ولی نمی توانند تغییری را بر پروتکل بیت کوین تحمیل کنند،، چرا که هر کاربری آزاد است که نرم افزار خود و نسخه ای که خود می پسندد را استفاده کند. تمامی کاربران، برای اینکه با یکدیگر سازگار بمانند باید از نرم افزاری استفاده کنند که از همان قواعد پیروی می کند. بیت کوین تنها بشرط اجماع کامل بین تمامی کاربران، می تواند بدرستی کار کند. بنابراین تمامی کاربران و توسعه دهندگان انگیزه قوی برای حفظ این اجماع را خواهند داشت.

چگونه کسی می تواند بیت‌کوین بدست آورد؟
 • در صورت پرداخت وجه برای کالا یا خدمات
 • خرید آن از صرافی بیت کوین
 • مبادله بیت کوینها با کسی در نزدیکی خود
 • بدست آوردن بیت کوین از راهاستخراج رقابتی

اگرچه ممکن است افرادی باشند که بخواهند بیت کوینها را در برابر کارت اعتباری یا پرداخت پی پال بفروشند، ولی بیشتر صرافی ها اجازه پرداخت با این روشها را نمی دهند. به این دلیل که در مواردی، کسی بیت کوینهایی را با پی پال خریده و سپس از جانب خود آن تراکنش را برگشت داده است. معمولاً به این گونه موارد، پرداخت برگشتی می گویند.

ارزش بیت‌کوین چطور مشخص می‌شود؟

ارزش بیت‌کوین هم مانند پول‌ کشورها، نوسان دارد اما این ارزش توسط افراد یا گروه مشخصی تعیین نمی‌شود، بلکه عرضه و تقاضا عامل اصلی است که ارزش و قیمت بیت‌کوین را به شکل صعودی یا نزولی هدایت می‌کنند.

بیت‌کوین چگونه کار می‌کند؟

از دید کاربر، بیت کوین چیزی بیش از یک اَپ روی گوشی تلفن همراه و یا یک برنامه کامپیوتری که یک کیف پول بیت کوینی شخصی برایش تهیه کرده و به کاربر اجازه می دهد تا با آن به ارسال یا دریافت بیت کوینها بپردازد، نیست. برای بیشتر کاربران، روش کار بیت کوین در همین حد است.

در پشت این پرده، شبکه بیت کوین یک دفتر کل عمومی به نام "زنجیره بلاک" را به اشتراک گذاشته است. این دفتر کل شامل تمامی تراکنشهایی است که تا کنون پردازش شده است و به کامپیوتر کاربر اجازه می دهد تا درستی هر تراکنش را بیازماید. اعتبار هر تراکنش به وسیله امضای دیجیتالی مربوط به آدرس های ارسال، محافظت میشود و به همه کاربران اجازه میدهد تا بر ارسال بیت کوینها از آدرسهای بیت کوینی خود، کنترل کامل داشته باشند. افزون بر این، هر کسی می تواند تراکنشها را با استفاده از توان محاسباتی سخت افزاری که ویژه این کار است، پردازش کرده و برای این سرویس، بیت کوینهایی را هم به عنوان جایزه بدست آورد. به اینکار اصطلاحاً "استخراج" می گویند.

سازنده بیت‌کوین کیست؟

بیت کوین اولین پیاده سازی یک مفهوم به نام "ارز سری" است که اولین بار در سال 1998 توسط وِی دای در فهرست ایمیل سایفرپانک ها، توصیف شده بود و بیان میکرد که این مفهوم، نوع جدیدی از پول است که برای کنترل تولید و تراکنشهای روی آن، بجای یک مرجع مرکزی، از رمزنگاری استفاده شده است. مشخصات اولین بیت کوین و اثبات مفهوم در سال 2009 توسط ساتوشی ناکاموتو در یک فهرست ایمیل رمزنگاری شده منتشر گردید. ساتوشی بدون آنکه چیز زیادی از خودش فاش سازد، پروژه را به اواخر سال 2010 موکول کرد. از آن موقع این جامعه بطور نمایی با توسعه دهندگان بسیاری که روی بیت کوین کار می کنند، رشد کرده است

گمنامی ساتوشی اغلب باعث نگرانی های ناموجهی می شود که بسیاری از آنها به فهم نادرست از طبیعت متن باز بیت کوین بر می گردد. پروتکل بیت کوین و نرم افزار بصورت باز منتشر شده است و هر توسعه دهنده ای در هر کجای گیتی می تواند کد آنرا بازبینی کرده و یا نسخه تغییر یافته نرم افزار بیت کوین مخصوص خودش را بسازد. تاثیر ساتوشی نیز مانند توسعه دهندگان کنونی، محدود به تغییراتی بود که از دیگران اقتباس می کرد و بنابراین بیت کوین را کنترل نمی کرد. امروزه هویت مخترع بیت کوین به خودی خود احتمالاً مانند هویت شخصی است که کاغذ را اختراع کرده بود.

بیت‌کوین چیست؟

بیت کوین یک شبکه توافقی است که یک سیستم پرداخت جدید و یک نوع پول کاملاً یجیتال را بوجود آورده است. این اولین شبکه پرداخت نقطه به نقطه تمرکز زدایی شده است که توسط کاربرانش بدون هیچگونه اختیار مرکزی و یا واسطه ای، نیرومند شده است. از نقطه نظر یک کاربر، بیت کوین بسیار شبیه پول نقد اینترنتی است. بیت کوین همچنین می تواند به عنوان مهمترین سیستم دفترداری با سه ورودی موجود بشمار آید.