قیمت جهانی ارز های دیجیتال

صرافی ارز دیجیتال بیت ۷۲۴

صرافی بیت ۷۲۴ در زمینه معاملات رمز ارزها ازجمله : بیت کوین،اتریم ،ریپل ،پرفکت مانی،وب مانی و… فعالیت می کند و اصلی ترین هدفش امنیت معاملات، دارایی کاربران ،و ارائه قیمت مناسب است.

خرید و فروش اتریوم

ایده اتریوم توسط ویتالیک بوترین در سال ۲۰۱۳ طی یک مقاله سفید ارائه شد. او در مجله بیت کوین فعالیت می‌کرد و اعتقاد داشت بیت کوین دچار نقاط ضعفی است که باید برطرف شود. در نهایت او در ژانویه ۲۰۱۴ به همراه چند توسعه دهنده دیگر ایده خود را کامل تر کرد و در ماه آگوست همان سال، برای پیاده‌سازی پروژه خود جذب سرمایه کرد.(منبع)

اتریوم چیست؟

اتریوم یک شبکه غیرمتمرکز و کاملاً مستقل است که توسط هیچ فرد، سازمان یا فردی کنترل نمی‌شود. اتریوم در بستر اینترنت کنترل‌شده و توسط هزاران کامپیوتر اداره می‌شود، به همین دلیل هرگز آفلاین یا خاموش نشده و از بین نمی‌رود. اتر توکن ذاتی یا درواقع سوخت انجام عملیات در بستر این شبکه است که به‌غلط به آن همان اتریوم گفته می‌شود. اتر نوعی ارز دیجیتال است که می‌تواند مورد معامله و مبادله قرار بگیرد و تابه‌حال محدودیتی در استخراج و به پایان رسیدن آن تعریف‌نشده است.

ارز دیجیتال اتریوم یک فناوری مشابه با رمزارز بیت کوین است، با این تفاوت که دارای قابلیت‌های پیشرفته‌تری در فرآیند کنترل، استخراج و مبادله است. رمزارز اتریوم دارای شبکه‌ای کامل، زبان برنامه‌نویسی و سیستم پرداخت مختص به خود است. همچنین کاربران قادرند که برنامه‌های غیرمتمرکز را بر روی بلاک چین اتریوم، با دسترسی کامل ایجاد کنند. بدین معنا که برنامه‌های مورداستفاده می‌توانند ایده‌هایی کاملاً جدید و یا یک بازسازی مجدد و غیرمتمرکز از طرح‌های موجود باشد.

به کمک پلتفرم اتریوم هر فردی در دنیا می‌تواند به ایجاد و توسعه برنامه غیرمتمرکز خود بپردازد. یکی از مزایای ارز اتریوم توانایی ساخت توکن هاست. برنامه‌های غیرمتمرکز و مستقلی که در بستر اتریوم تولید می‌شوند، توکن نام دارند و فاقد بلاک چین اختصاصی هستند و به همین دلیل از بلاک چین دیگری مانند اتریوم استفاده می‌کنند.

خرید ارز دیجیتال اتریوم در صرافی بیت ۷۲۴ نیازمند طی کردن مراحل قانونی ایجاد حساب کاربری و تائید هویت فردی است. پس از انجام مراحل در نظر گرفته‌شده برای احراز هویت می‌توانید با اقدام به شارژ حساب کاربری ایجادشده، مراحل ثبت درخواست برای خرید و یا فروش اتریوم را انجام دهید.لازم به ذکر است که روند خرید تمامی ارزها از قبیل خرید اتریوم، خرید لایت کوین یا خرید بیت کوین با شرایط یکسان صورت می‌پذیرد.

انواع روش های خرید اتریوم

شما می‌توانید اتریوم را به راحتی توسط ارزهای فیاتی مانند دلار آمریکا و یا ریال ایران خریداری کنید. برای خریداتریوم به یک کیف پول دیجیتالی و همچنین آگاهی های اولیه در مورد این ارز دیجیتال و معامله در آن نیاز دارید.

۱- خرید بصورت حضوری

شما می‌توانید با یک ملاقات حضوری و انجام معامله، پول فیات یا هر ارز دیگری را به شخص طرف معامله پرداخت نموده و سپس آدرس کیف پول دیجیتال خود را برای او ارسال کرده تا در همان زمان، اتریوم  را به حساب شما واریز کند. سپس حساب خود را چک کرده و از مقدار اتریوم خریداری شده و آمده به حساب خود، اطمینان حاصل کنید.(این روش در ایران موجود نیست)

۲- خرید از صرافی های آنلاین معتبر

در یک صرافی ارز دیجیتال یک حساب کاربری ایجاد کرده و هویت خود را در صورت لزوم تأیید کنید. برای خرید اتریوم ابتدا دستورالعمل آن صرافی را به دقت مطالعه کرده و گام به گام اقدام به خرید اتریوم  نمایید. پس از خرید، میزان اتریوم خریداری شده در کیف پول متصل به حساب صرافی شما ظاهر می‌شود. سرانجام پس از انجام خرید می‌توانید مقداراتریوم خریداری شده را به کیف پول شخصی خودتان منتقل کنید تا دارایی شما امنیت بیشتری داشته باشد.(صرافی بیت ۷۲۴)

۳- خرید از خودپرداز اتریوم

گزینه دیگر خرید مستقیماتریوم  از طریق دستگاه خودپرداز اتریوم است. اگرچه احتمالاً کارمزد این روش از روش‌های دیگر بیشتر خواهد بود. حتی برخی از دستگاه های خودپرداز به شما امکان می‌دهند تا دارایی دیجیتال خود را با استفاده از پول نقد یا کارت اعتباری بفروشید. اما ممکن است برای انجام معامله به کیف پول بیت کوین نیاز داشته باشید. به هر حال این روش هنوز در ایران مرسوم نیست.(این روش در ایران موجود نیست)

از آن جا که بهترین و پرطرفدارترین روش خرید و فروش اتریوم استفاده از صرافی های آنلاین معتبر است، قصد داریم راهنمایی برای خریداتریوم از یک صرافی آنلاین ایرانی را در اختیار شما قرار دهیم.(منبع)

خرید و فروش اتریوم در بیت ۷۲۴

مراحل موردنیاز برای خرید و فروش رمزارز اتریوم به شرح زیر هستند:

 1. ایجاد حساب کاربری با اطلاعات معتبر
 2. تکمیل فرآیند احراز هویت
 3. اقدام به شارژ حساب به واحد ریال یا پرداخت مستقیم
 4. ثبت سفارش خرید یا فروش و مبادله ارز بیت کوین
 5. ثبت درخواست برای برداشت به‌صورت ریالی

در فرآیند خرید و یا فروش اتریوم ،حتما نکته زیر را جدی بگیرید:

از آنجایی که تراکنش های اتریوم غیر قابل بازگشت است، چنانچه آدرس عمومی شخص دریافت کننده اعتبار را به اشتباه اعلام کنید، تراکنش و اتریوم ارسال شده قابل بازگشت نخواهد بود. بنابراین توصیه می کنیم پیش از ثبت سفارش، از آدرس عمومی (Public Address) دریافت کننده مطمئن شوید.

خرید اتریوم

قدم بعدی پس از ایجاد حساب کاربری تائید اطلاعات هویتی است.

پس‌ازاین مرحله می‌توانید در معاملات خرید اتریوم مشارکت کرده و به ثبت سفارش بپردازید.

به‌منظور ایجاد یک سرمایه‌گذاری موفق در صرافی بیت ۷۲۴ و خرید رمزارزهای مختلف از قبیل خرید تتر یا ارز دیجیتال بیت کوین، توصیه می‌کنیم که همواره به چرخه‌های بازار توجه دقیق داشته باشید و هرگز بیش از توان مالی خود سرمایه‌گذاری نکنید.

در مرحله اول وارد حساب کاربری خود شده و در قسمت داشبورد با انتخاب ارز مورد نظر (اتریوم) و وارد کردن مبلغ ارزی مورد نظر خود وارد مرحله بعد شوید:

خرید اتریوم در ایران

در مرحله دوم با وارد کردن آدرس کیف پول خود و ثبت درخواست به صفحه پرداخت بانکی هدایت می شوید بعد از پرداخت وجه معادل ارزی آن به کیف پول اتریوم  شما انتقال داده می شود.

نکات مهم:

از آنجایی که تراکنش های اتریوم غیر قابل بازگشت است، چنانچه آدرس عمومی شخص دریافت کننده اعتبار را به اشتباه اعلام کنید، تراکنش و اتریوم ارسال شده قابل بازگشت نخواهد بود. بنابراین توصیه می کنیم پیش از ثبت سفارش، از آدرس عمومی (Public Address) دریافت کننده مطمئن شوید.

به دلیل بار ترافیکی موجود در شبکه اتریوم ، شارژ اتریوم ممکن است با تاخیر صورت پذیرد. خواهشمندیم تا پایان فرآیند شکیبا باشید.

حساب گیرنده به میزان دلخواه شما با اتریوم  و نه ارز های دیگر مانند دلار یا یورو شارژ خواهد شد.

جهت استفاده از خدمات شارژ اتریوم ، پیش از هر چیز می بایست نسبت به تایید هویت خود در پنل کاربری بیت ۷۲۴ اقدام کنید.

اطلاعات مربوط به حساب بانکی اعلام شده می بایست با مشخصات کاربری شما یکسان باشد در غیر این صورت از انجام تراکنش معذوریم.

با توجه به غیر قابل برگشت بودن تراکنش اتریوم، امکان لغو تراکنش یا بازگشت دادن وجه پس از انجام شارژ اتریوم امکان پذیر نیست.

از آنجایی که در حال حاضر قانونی در کشور و در رابطه با استفاده از ارز های رمزنگاری شده تصویب نشده است، محدودیت در انجام معاملات با استفاده از اتریوم وجود ندارد اما چنانچه در آینده قانونی به تصویب برسد، موارد را به اطلاع شما خواهیم رساند.

به این دلیل که ارز های رمزنگاری شده تحت تاثیر برخی از عوامل ممکن است صعود یا سقوط ارزش را به صورت ناگهانی تجربه کنند، بیت ۷۲۴ همانگونه که منفعتی در قبال افزایش ارزش آن نمی برد، مسئولیتی هم در قبال سقوط قیمت آن نخواهد داشت.

کارمزد پرداختی از سوی شما در سرعت پردازش تراکنش شما تاثیر خواهد داشت. پیشنهاد می کنیم در انتخاب مبلغ تراکنش دقت نمایید چرا که در صورت تعیین میزان کارمزد پایین، تایید تراکنش شما ممکن است چند روز زمان ببرد یا حتی اصلا صورت نگیرد.

در صورتی که موجودی اتریوم  بیت ۷۲۴ در زمان سفارش کمتر از میزان درخواستی شما باشد، تکمیل ظرفیت ممکن است نیازمند زمان باشد و البته در صورت بروز تغییر قابل توجه در قیمت اتریوم، موضوع به اطلاع شما خواهد رسید.

خرید اتریوم از صرافی

فروش اتریوم

برای فروش اتریوم در صرافی آنلاین بیت ۷۲۴، ابتدا به به پنل کاربری خود وارد شوید و در قسمت داشبورد با انتخاب گزینه فروش و وارد کردن مبلغ ارزی مورد نظر وارد مرحله بعد شوید

خرید اتریوم کلاسیک

در مرحله بعد مبلغ ارزی مورد نظر را با کیف پول خود به آدرس کیف پول بیت ۷۲۴ انتقال دهید و txid مبلغ انتقال داده شده را در محل مورد نظر یادداشت نمایید سپس دکمه ثبت درخواست را بزنید

نکته مهم:

از آنجایی که نگهداری رمز ارز ها در کیف پول های آنلاین با ریسک همراه می باشد صرافی بیت ۷۲۴ اکیدا توصیه می کند تا کاربران در انتخاب کیف پول برای نگهداری ارزهای دیجیتال خود دقت نمایند.

کیف پول های نرم افزاری مورد تایید صرافی بیت ۷۲۴:

 1. کوینومی
 2. اتومیک والت
 3. تراست والت

کیف پول های سخت افزاری مناسب :

 1. لجر نانو اس
 2. ترزور
 3. کول والت اس

امنیت این کیف پول ها تایید شده هستش و با آسودگی خاطر می توایند ارز های خود را نگهداری نمایید.

توجه:

لینک تراکنش یا همان TxID یک عبارت ۶۴ کاراکتری بوده که ترکیبی از اعداد و حروف است و جهت رهگیری تراکنش استفاده می شود.

بعنوان مثال: ۳fc9153b7bdffcdfae092092320612c9c3c94351f600d80ad75f3915909b488b

ممکن است TxID را کمی با تأخیر دریافت نمایید، لذا پس از انجام تراکنش چند دقیقه صبر کرده و پس از دریافت درخواست را ثبت نمایید.

چنان چه TxID را به درستی وارد نکرده باشید امکان صحت سنجی خودکار وجود نخواهد داشت بنابراین ممکن است تأیید درخواست شما بیش از حد معمول زمان نیاز داشته باشد.

دقت نمایید هنگامی که شما انتقال را انجام می دهید، مقداری نیز به عنوان کارمزد توسط سرویس دهنده کیف پول شما کسر می شود، اما شما می بایست مقداری که هنگام انتقال وارد کرده اید را در بخش فروش به ما وارد نمایید.

خرید اتریوم با ریال

پس از ثبت، درخواست شما توسط همکاران ما بررسی شده و در صورت تایید انتقال، پس از گذشت چند ساعت معادل تومانی آن به حساب بانکی شما که در بخش اطلاعات کاربری مشخص کرده اید، واریز خواهد شد.

سوالات متداول

اتریوم چه فرقی با بیت‌کوین دارد؟

اتریوم مانند بیت‌کوین (که 21 میلیون واحد است) سقف مشخصی ندارد. کارمزد اتریوم کمتر از بیت‌کوین است و سرعت تراکنش‌های اتریوم بیشتر از بیت کوین است.

چطور می‌توانم اتریوم بخرم؟

با ثبت نام در صرافی بیت 724 به راحتی می توانید اتریم یا ارزهای دیگر را خریداری نمایید.